Kalendář akcí

28 Ledna 2017 Sobota: 9:00–12:00

CO DĚLAT V SOBOTU? POJĎME DO MUZEA….TKALCOVSKÁ SOBOTA

Zpracování textilního vlákna – zpracování lnu – lámání, pročesávání. Předení na kolovratu. Tkaní předvede a naučí Vás pan Josef Fidler tkadlec z hlineckého Betléma. Vstupné 50 Kč

2 Února 2017 Čtvrtek: 9:00–17:00

STOPA

Staň se detektivem a vyřeš zločin! Od 2. 2. 2017 můžete navštívit unikátní interaktivní výstavu věnovanou vědeckým metodám v kriminalistice. Na návštěvníky čeká fiktivní kriminální případ, který budou moci sami vyřešit a odhalit pachatele. Během řešení se neotřelou a zábavnou formou seznámí s moderními metodami vyšetřování. Chybět nebudou ani překvapivé informace z oblasti dějin kriminalistiky. Výstava bude doplněna o kriminální případy z Chrudimska.

23 Února 2017 Čtvrtek: 17:00

OD KOŠILKY K RUBÁŠI ANEB NAROZENÍ A SMRT V ČESKÉ LIDOVÉ KULTUŘE

Výstava představí lidové zvyky a obyčeje při zlomových okamžicích lidské existence – narození a smrti, kolem nichž se rozvinulo množství pověr a obřadů. Připomene, že z našeho života vymizela většina rodinných oslav a rituálů spojených s prvními a posledními věcmi v životě člověka, které jsou dnes považovány za přežitek. Ohlédněme se za staletými zvyklostmi našich předků, které se nedají nahradit a ve kterých je ukrytá naše minulost a kořeny.

Aktuální výstavy

Fotogalerie

Nepřehlédněte

Muzejní sbírky

Odborné publikace