5.4. - 27.5.2018 Věděli jste, že dům ve vašem sousedství je možná postaven z desek z drceného a lisovaného nápojového kartonu? Že vaše fleesová bunda je ze 100 % vyrobena z PET lahví?

Zveme Vás na jedinečnou výstavu mapující koloběh odpadů od jejich vzniku přes třídění a recyklaci až po jeho opětovné využití v běžném životě.

1.3. - 27.5.2018 Na netradiční výstavě je k vidění na několik stovek ořezávátek nejrůznějších tvarů, materiálů a velikostí. Zároveň se návštěvník dozví zajímavosti o historii psacích potřeb, patentu na ořezávátka a českých výrobcích. Pro děti je připraven "ořezávátkový" koutek.

15.3 - 6.5.2018

Znáte ty malé kostičky? Víte, že se z nich dá postavit cokoliv? Dokonce celý svět? Přijďte se o tom přesvědčit. Shlédněte modely věcí reálných i fantastických. Prohlédněte si zmenšené město či vesmírné plavidlo.

1.3. - 27.5.2018

Výstava je připravena ve spolupráci s panem Bc. Ivo Šimákem, autorem knihy Kníže O. F. Kinský na zámku a panství v Heřmanově Městci. Nahlédneme do života O. F. Kinského, jeho manželek a dětí během pobytu na heřmanoměsteckém zámku. A stručně zmíníme také předchozí majitele z rodu Kinských.