VÁNOCE VE SVĚTĚ

vanoce 2021Reportáž o výstavě "Vánoce ve světě", kterou Regionální muzeum v Chrudimi pořádalo ve dnech 12. 11. 2021 – 9. 1. 2022. Návštěvníci se dozvěděli, jak slaví vánoční svátky lidé ve více než 30 zemích světa, jaké dodržují zvyky, kdo jim nosí dárky a další zajímavosti o postavách spjatých s Vánocemi. Nejen pro děti byly připraveny veselé scény s postavami, které o Vánocích nosí dárky v různých částech světa.

K vidění bylo také množství betlémů především z Latinské Ameriky, Afriky a Evropy. Tyto neobvyklé cizokrajné betlémy byly zapůjčeny od sběratelek paní Jindry Buksové a Jarmily Haldové. Svým vyhotovením a exotikou zaujaly zejména betlémy z Afriky – Ugandy, Tanzanie, Burkiny Faso, Keni, Madagaskaru – a převážně keramické betlémy z Mexika, Peru, Bolívie a dalších zemí. Zastoupení však měly i evropské země. Ve vestibulu budovy muzea byl rozměrný betlém s panenkami v krojích evropských národů, zhotovených paní Blankou Kampovou. Kromě atmosféry cizokrajných Vánoc se návštěvníci mohli inspirovat i recepty na netradiční sváteční pokrmy.

More in this category: « SKAUTING