Protože děti nemohou k nám do muzea, připravili jsme pro ně online zábavný vědomostní kvíz, který navazuje na ukončenou výstavu Víra v umění, umění ve víře. Výtvarná kultura Chrudimska ve středověku. Kvíz je zaměřen na gotické umění. Přejeme hodně zábavy při plnění úkolů.
Zveřejněno v Základní školy

21. 4. v 17:00 – CHRUDIM, HUSITÉ A ARCHEOLOGIE (přednáší PhDr. Jan Frolík, CSc.)

28. 4. v 17:00 – HUSITSKÉ A REFORMAČNÍ KACHLE (přednáší Mgr. Nikola Janovská)

5. 5. v 17:00 – HUSITSKÉ BOUŘE A JEJICH OHLAS V PROSTORU CHRUDIMSKÉHO OKRESU (přednáší Mgr. Nikola Janovská)

 

Vstupné 30 Kč.

Zveřejněno v Programy

Podzim je v plném proudu a než spadne poslední listí, připravili jsme si pro vás další Dílničku v balíčku, tentokrát JEŽCI Z LISTÍ. Dnešní téma je podzimní z více pohledů – využijeme padající listí a navíc budeme vyrábět ježky, kteří se ukládají k zimnímu spánku. Při procházce nezapomeňte nasbírat barevné listí, které budete při výrobě potřebovat. Také přikládáme odkaz s radami, jak se ježek ukládá k zimnímu spánku, kdy potřebuje naši pomoc a jak mu pomoct, pokud má na podzim nízkou váhu (Ježčí poradna). Dnes představujeme druhý návod na JEŽKY Z LISTÍ.

Zveřejněno v Programy

Kompletní nabídka programů pro MŠ ke stažení ve formátu PDF.

Zveřejněno v Mateřské školy

Kompletní přehled programů pro ZŠ ke stažení ve formátu PDF.

Zveřejněno v Základní školy

Projekt byl vytvořen pro podporu turismu a památkové péče. Sdružuje tři chrudimská muzea: Regionální muzeum v Chrudimi, Muzeum barokních soch, Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi a spolupracuje s Turistickým informačním centrem města.

Zveřejněno v Projekty

Přehled objednaných programů pro školy.

Zveřejněno v Pro školy