Regionální muzeum v Chrudimi - Markéta Davidová

Pozvánka na výstavu Skauting na Chrudimsku
Pozvánka na výstavu Vánoce ve světě
Co s ním? K osudům hradu Rychmburku v letech 1945–1957
Jarmil Burghauser (1921–1997)
Jarmil Burghauser na Skalce
Chrudimský panteon podruhé
Kabinetní fotografie loupežníka Václava Babinského

Pozvánka na výstavu Chrudimský malíř Josef Papáček (1821-1882)
Chrudimští historici a vlastivědní pracovníci
Z pamětí projektanta lanovek (1. část)
Prodej Chotěnic roku 1495 aneb Pojištění prodeje svobodného deskového majetku městskou nemovitostí
Archeologické nálezy svícnů z Hradební ulice v Chrudimi

18. 11. 2021 - 9. 1. 2022. Výstava  pocházející především ze soukromé sbírky  paní  Zemanové pohladí  duši  holčičkám každého věku. Měly jste možnost  během  návštěv  u  příbuzných  a  známých přehrabovat se ve šperkovnici hostitelky, aby dospělí měli klid na debatu? Všechny prstýnky, náramky, korále. Také šaty, kabelky a plesové doplňky ve skříních představují velké lákadlo nejen pro malé slečny. Pojďte s  námi zavzpomínat na vše, co bylo možno  objevit  u  tetičky  ve  skříňce...

12. 11. 2021 – 9. 1. 2022. Na letošní vánoční období si Regionální muzeum v Chrudimi připravilo pro návštěvníky výstavu s názvem Vánoce ve světě. Na výstavě se seznámíte, jak slaví vánoční svátky lidé ve více než 30 zemích světa. Zjistíte, jaké dodržují zvyky, kdo jim nosí dárky a další zajímavosti o postavách spjatých s Vánocemi. Nejen pro děti jsou připraveny veselé scény s postavami, které o Vánocích nosí dárky v různých částech světa.

Pouze jako webová výstava - od 10.12.2021

Jedná se o pokračování stejnojmenné výstavy, kterou muzeum prezentovalo v roce 2016. I tentokrát bude na výstavě prezentována historie vybraných chrudimských domů doplněná o zajímavé hmotné artefakty. K dokreslení atmosféry výstavu doplní obrazy chrudimských zákoutí, pocházejících ze sbírek chrudimského muzea.

Pozvánka na výstavu Jan H. Lušovský – kreslíř, humorista, ilustrátor a emeritní učitel stolničení
„Půlnoc hluboká – slyš, zvon na věži bije.“ Jan Bohumil Ceyp z Peclinovce: autor strašidelných balad
O pomnících, pamětních deskách (a bustách), které přibyly v Chrudimi od roku 2002
Jednolanové oběžné sedačkové dráhy podniku Transporta Chrudim