DEN VÝTVARNÉHO UMĚNÍ V ZŠ DR. PEŠKA CHRUDIM

050

V pondělí 19. 4. 2022 se žáci 2. stupně Základní školy Dr. Peška seznámili s různými etapami dějin umění, významnými malíři a jejich dílem. Také se seznámili s prací kurátora muzea nebo galerie a celkovou organizací plánování a s realizací výstavy.

Mottem práce bylo: Jak přiblížit umění dnešnímu divákovi.

Nejednalo se pouze o seznámení teoretické, ale každá třída si zvolila svého kurátora, který s pomocí všech spolužáků vytvořil výstavu s „živými obrazy“, kterou potom představil komisi sestavené ze zástupců učitelů, školního parlamentu a Regionálního muzea v Chrudimi. Zobrazení mohlo napodobovat obrazy, nebo se mohli obrazem jen inspirovat.
Tvorbu jednotlivých děl můžete vidět v naší fotogalerii. Výsledná díla si můžete prohlédnout na odkazech uvedených níže.

6. třídy
7. třídy